پروژه پلاس

همیشه اراده و انگیزه داشته باش

همیشه اراده و انگیزه داشته باش

در این مقاله از سری مقالات پروژه پلاس ، می خواهیم بدانیم چگونه میشود همیشه اراده و انگیزه داشته باشیم ؟ پس با پروژه پلاس همراه باشید.

پیش از هر چیز به این نکته توجه داشته باشیم که انگیزه و انگیختن و برانگیختن از یک خانواده هستند.

  • تعریف انگیزه :

در زبان انگلیسی هم Motivation با Move و Motion از یک خانواده است. بنابراین به عنوان نخستین پیش‌زمینه‌ی ذهنی می‌‌توان گفت انگیزه باید برخاستن و اقدام کردن و حرکت را به همراه داشته باشد.

همه ما توانایی انگیزه را می دانیم و میدانیم که چقدر به ما در رسیدن به موفقیت هایمان قدرت میدهد و ما با داشتن انگیزه و قدرت آن توانایی رسیدن به هر رویایی را داریم

آیا برای شما هم اتفاق افتاده که یک داستان الهام بخش شنیده باشید و فورا احساس انگیزه کنید؟

در آن لحظه شما انگیزه انجام هر کاری را به بهترین شکل ممکن دارید ولی روز بعد و هر چقدر که از آن موضوع دور تر میشویم انگیزه شما هم فروکش میکند و دیگر آن قدرت سابق را ندارید..

هنگامی که ما به یک آهنگ انگیزشی گوش می دهیم یا فیلم انگیزشی تماشا می کنیم، در درون خود انگیزه را احساس می کنیم. آنها رویاهای ما را به ما یادآوری می کنند. ما انرژی را در درون خود احساس میکنیم این انگیزه برای مدتی در درون ما وجود دارد اما پس از مدتی، ما خودمان را با مشکلات زندگی روزمره در حال مبارزه می بینیم و همین باعث میشود تا ما شروع به از دست دادن اعتقاد به خودمان شویم و بالاخره رویاهایمان را فراموش می کنیم.

  • انگیزه راز موفقیت:

آیا می دانید چه چیزی انسان های موفق را از ما متفاوت میکند ؟ چه چیزی آنها را از دیگران جدا می کند؟ افراد موفق چگونه به اهداف خود میرسند؟

اولین راز موفقیت آن ها انگیزه است که افراد موفق همیشه در زندگی خود به آن توجه دارند و هر زمانی از روز را که خالی باشد به تقویت آن اختصاص میدهند.

هیچ کس نمیتواند انگیزه خود را حفظ کند تا زمانی که مرتبا کاری را انجام دهد تا بتواند خود را شارژ کند. مردم موفق، مقدار زیادی منابع انگیزشی در کنار خود دارند و هر موقع کوچک ترین زمانی پیدا میکنند خودشان را با آنها تغذیه میکنند. آیا شما هم این کار را می کنید؟

همیشه اراده و انگیزه داشته باش

  • همیشه در حرکت باشید

هر گاه درباره انگیزه پایدار صحبت می کنم، یک نقل قول خوب از زیگ زیگلار به ذهن من می آید.

“مردم اغلب می گویند که همیشه نمیتوانند در حرکت باشند پس چرا میتوانند هر روز حمام کنند زیرا آن را روزانه انجام میدهند پس شما هم باید کاری را هر روز انجام دهید تا تبدیل به عادت شما شود”

امروز ما اغلب بهانه میاریم که روزانه وقت کافی نداریم. بگذارید به شما بگویم که شما هرگز نباید هر یک ساعت یک بار برای خود انگیزه بسازید بنابراین شما فقط باید روزانه کمی از زمان خود را صرف کنید تا بتوانید این نیرو را درون خود حفظ کنید.

گوش دادن یا خواندن چیزی الهام بخش فقط برای چند دقیقه میتواند به شما ساعت ها انگیزه دهد و حس شما را خوب کند پس سعی کنید تا فقط زمان کوتاهی را برای این کار در روز در نظر بگیرید برای مثال، هر روز صبح میتوانید ده دقیقه اول روز خود را به این کار مشغول باشید و منابع انگیزشی خود را ببینید. شما حتی می توانید آن را در حالی که صورتتان را اصلاح می کنید و یا در حال دوش گرفتن هستید انجام دهید همچنین  شما می توانید آن را در حین رانندگی یا مسافرت انجام دهید. به طور خلاصه، زمانی که وقتی را پیدا کردید،میتوانید از این منابع انگیزشی استفاده کنید.

  • سوار انگیزه خود شوید

انگیزه مانند یک سوخت برای وسیله نقلیه است که به شما کمک می کند که برای سفر رویایی خود از وسایل زندگی استفاده کنید. در حال حاضر، اگر وسیله نقلیه زندگی خود را در همان محل نگه دارید حتی اگر آن را روشن کرده باشید، تمام سوخت خود را بیهوده به هدر خواهید داد. بنابراین قبل از پایان دادن سوخت انگیزشی خود سوار آن شوید و به سمت اهدافتان حرکت کنید.

دیدگاه‌ها (0)

  • لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
  • لازم است محتوای ارسالی منطبق برعرف و شئونات جامعه و با بیانی رسمی و عاری از لحن تند، تمسخر و توهین باشد.
  • از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.
  • نظرات کاربرانی که دارای نام کاربری (نام و نام خانوادگی در حساب کاربری) نامناسب هستند مورد تایید قرار نخواهد گرفت.
  • نتیجه بررسی نظرات (تایید یا رد) به ایمیل کاربران ارسال می‌شود. لذا جهت اطمینان از دریافت نتیجه بررسی نظرات، نیاز است کاربران آدرس ایمیل خود را در حساب کاربری تعریف کنند.

*
*

دیجی نرسینگ😉

بزرگترین و معتبرترین منبع آموزش پرستاری