پروژه پلاس

ایجاد اعتماد به نفس در خود

ایجاد اعتماد به نفس در خود

تعریف اعتماد به نفس ؛ اعتماد به نفس یک خودباوریست که در آن فرد توانایی خود را نسبت به دیگران به طور مناسب و واقع بینانه ای ارزیابی می کند. افرادی که اعتماد به نفس کافی دارند، در زمان تصمیم گیری، کمتر از دیگران نگران شکست خوردن هستند و دائم به فکر قضاوت دیگران درباره خودشان نیستند.

افزایش اعتماد به نفس در خود برای رسیدن به موفقیت ، ضروری و لازم  می باشد. کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند نسبت به خود احساس بهتری داشته و از قابلیت ها و توانایی هایشان بهتر و سودمند استفاده می کنند. شایدها، اگرها و ای کاش ها و به طور کلی تردیدهای زیاد در زندگی ، می توانند علامت هایی از اعتماد به نفس پایین در فرد باشند. این افراد خود را حقیر می شمارند و احساس می کنند مورد قبول هیچ کسی نیستند. افراد موفق اعتماد به نفس را یکی از مهم ترین دلایل موفقیت خود می دانند.

ایجاد اعتماد به نفس در خود ۲

بسیاری از افراد هستندکه نمی توانند شغل یا مسیر موفقیت در زندگی را پیدا کنند. اگر شما هم اینگونه هستید احتمالا یکی از مهم ترین عوامل موفقیت را ندارید : اعتماد به نفس. اعتماد به نفس موجب افزایش عزت نفس ، توانایی برقراری ارتباط و فرصت های موفقیت در زندگی می شود.

با درک اینکه چه کسی هستید و دوست دارید چه کاری را انجام دهید، می توانید آنچه که برای بهبود زندگی تان نیاز دارید را کشف کنید.

اگر فکر می کنید نبود اعتماد به نفس مانع پیشرفت شما شده ، استراتژی های زیر را برای افزایش این عامل مهم بکار ببندید :

 • خود و توانایی های بالقوه خود را بپذیرید. هرکسی در دنیا منحصربه فرد و خاص است ، شما هم همینطور. خودتان را بابت آن که هستید عاشقانه دوست داشته باشید و همیشه به یاد داشته باشید که همه چیز بهتر می شود اگر روی آنها کار کنید و هرگز ناامید نشوید.
 • یادتان باشد هیچ کس در این دنیا کامل نیست. هرکسی در خود کمبودهایی احساس می کند. به خودتان بگویید که این احساسات طبیعی بوده و نباید شما را نگران کنند. زندگی پر از سختی ها و چالش هاست ولی آنها به ما کمک می کنند تا شخصیت مان را بسازیم.
 • موفقیت های گذشته خود را به یاد بیاورید. با هر موفقیتی که کسب می کنید اعتماد به نفس شما افزایش می یابد
 • با شرایط نامطمئن روبرو شوید. شما باید با آنچه که موجب ترستان می شود روبرو شوید. این عوامل می تواند از یک جوش صورت تا احساس تاسف و افسوس باشد. آنها را بشناسید، یادداشت کنید و به خودتان بگویید که ؛ من هرگز به آنها اجازه نخواهم داد تا مانع رسیدن من به اهداف بزرگم شوند .
 • بر نقاط قوت خود تمرکز کنید نه نقاط ضعف. از آنجایی که اعتماد به نفس از درون شما ناشی می شود، پس باید انرژی مثبت داشته باشید. این انرژی از انجام کارهایی که به آنها علاقه زیادی داشته و در آنها توانمند هستید، به دست می آید. سعی کنید حداقل ۱۰ مورد مثبت در مورد خودتان یادداشت کنید.
 • برای آنچه دارید شکرگزار خدا باشید. اغلب احساس می کنید که برخی چیزها مانند پول یا روابط دوستانه کافی ندارید. ولی حقیقت این است که بسیاری افراد هستند که از شما کمتر دارند. یاد بگیرید بابت آنچه دارید قدرشناس و شکرگزار باشید.

ایجاد اعتماد به نفس در خود ۳

دیدگاه‌ها (0)

 • لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
 • لازم است محتوای ارسالی منطبق برعرف و شئونات جامعه و با بیانی رسمی و عاری از لحن تند، تمسخر و توهین باشد.
 • از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.
 • نظرات کاربرانی که دارای نام کاربری (نام و نام خانوادگی در حساب کاربری) نامناسب هستند مورد تایید قرار نخواهد گرفت.
 • نتیجه بررسی نظرات (تایید یا رد) به ایمیل کاربران ارسال می‌شود. لذا جهت اطمینان از دریافت نتیجه بررسی نظرات، نیاز است کاربران آدرس ایمیل خود را در حساب کاربری تعریف کنند.

*
*

دیجی نرسینگ😉

بزرگترین و معتبرترین منبع آموزش پرستاری