پروژه پلاس

از استعدادهای خود استفاده کنید

از استعدادهای خود استفاده کنید

با یک مقاله رواشناسی موفقیت دیگر از سری مقالات پروژه پلاس در خدمت شما هستیم . در این مقاله قرار است درباره ” از استعدادهای خود استفاده کنید ” صحبت کنیم.

تا به امروز کارشناسان تعاریف مختلفی از استعداد ارائه کرده‌اند که همگی در یک موضوع اتفاق نظر دارند. همه اهل فن معتقد هستند که استعداد به مقدار پیشرفت یک انسان در یک حوزه یا یک فعالیت خاص گفته می‌شود. توانایی که از بدو تولد انسان‌ها و بدون آنکه هیچ آموزشی دریافت کنند، در ذات آن‌ها قرار داده شده است.

حال این توانایی ذاتی در هر شخصی به شکل خاص و منحصر‌به‌فردی وجود دارد و از این رو است که می‌توان در دنیای امروز افراد با استعدادهای مختلف را مشاهده کرد.

بنابراین نباید به کودکی که درس‌خوان نیست گفت بی‌استعداد و کودکی که علاقه‌ شدیدی به درس‌خواندن دارد را فردی با استعداد دانست.

در این دنیا مردم به سه دسته تقسیم می شوند:

  • کسانی که استعداد دارند (همه انسان ها در این دسته جای دارند زیرا همه استعداد دارند)
  • کسانی که از استعدادهای خود باخبر هستند ( و بعضی از افراد از این دسته هستند و از استعداد هایشان باخبر هستند)
  • و دسته آخر افرادی که از استعداد خود با خبر هستند و از آن ها استفاده میکنند و به اهداف و موفقیت خود میرسند (و معمولا در هر قشری افراد محدودی جزو این افراد هستند و دقیقا به همین خاطر است که افراد اندکی به اهداف خود میرسند ما هم امیدواریم شما بعد از خواندن این مقاله به این افراد بپیوندید)

هنگامی که ما جوان هستیم و تحصیلات خود را تمام می کنیم، می دانیم که چه چیزی ما را زنده نگه میدارد اهدافمان. ما به رویاهایمان ایمان داریم ولی اغلب استعدادهایمان را فراموش میکنیم وقتی ما حرفه مان را بر اساس مدارک تحصیلی و گواهی تحصیلیمان انتخاب می کنیم! ما علاقه و تخصصمان را نادیده می گیریم و فقط به مدرکمان توجه میکنیم و دقیقا به همین خاطر استعداد ما شروع به ناپدید شدن می کند.

Stephen King

استعداد هرگز استاتیک نیست و همیشه در حال رشد و یا در حال مرگ است!

آیا تا به حال از خودت پرسیدی، استعدادت چیه؟

آیا شما شک دارید که استعدادی دارید؟

شما جزو کدام دسته هستید؟

بیایید کشف کنیم!

هر کس دارای استعدادی است:

هر کس با توانایی های مخصوص به خود در زندگی متولد می شوند. متاسفانه،برای ما عادی شده دیگه وقتی کسی از استعداد ما می پرسد، برای مدتی فکر می کنیم و می گوییم که ما هیچ استعدادی نداریم!

جورج لوکاس :

“همه استعدادی دارند، شما فقط باید در اطرافتان حرکتی بکنید تا زمانی که آن را در خودتان کشف کنید.”

در بیشتر موارد، ما هرگز سعی نکردیم استعدادمان را کشف کنیم. هر کس در یک یا چند مورد منحصر به فرد است. حتی اگر شما فردی که معلولیت دارد را بررسی کنید، استعدادی درون او نیز پیدا خواهید کرد. بنابراین، هرگز، وجود خود را در این جهان ساده نگیرید.

گاهی اوقات ما میدانیم که استعداد داریم اما آن را فراموش میکنیم. مثلا زمانی میشود که شما از مغازه ای برخی از مواد جشنی برای تزئین خانه را خریداری کنید. از آن برای چند روز استفاده می کنید و سپس آن را در جایی از خانه قرار میدهید تا در آینده از آن استفاده کنید. سالها بعد وقتی خانه خود را تمیز میکنید، در نهایت این وسایل را پیدا میکنید. سپس متوجه می شوید که تقریبا آن را فراموش کرده بودید.

اگر شما برای مدتی از چیزهایی که در خانه دارید استفاده نکنید، مطمئنا آنها را فراموش می کنید. همین اتفاق برای استعداد هم پیش می آید آیا چیزی را فراموش کرده اید که زمانی تخصص شما بوده است؟ بگذارید ببینیم چگونه هدیه ای را که طبیعت به ما داده است، پیدا کنیم.

استعداد خود را شناسایی کنید:

همانطور که بودا گفت، “هر کس در این جهان با استعداد است، اما بعضی از ما هرگز بسته ی خود را باز نکرده ایم”. آیا بسته خود را باز کرده اید؟

کجا می توانید استعداد خود را پیدا کنید؟ شما می توانید آن را در سرگرمی های خود پیدا کنید. شما ممکن است با برخی هدایای طبیعی متولد شده باشید. شما می توانید مهارت های خود را در طول تحصیل پیدا کنید. استعداد شما ممکن است به شکل نوشتن، صحبت کردن، برنامه نویسی، طراحی، نقاشی، آواز خواندن یا مدیریت کارکنان یا مشتری باشد. ممکن است تزئین خانه یا پخت و پز باشد. استعداد شما می تواند هر چیزی باشد.

گاهی اوقات ما به سادگی استعدادهایمان را نادیده می گیریم زیرا به نظر می رسد یک چیز عادی برای ماست. برای مثال شما به عنوان یک زن خانه دار، غذا را برای خانواده تان آماده می کنید. شما می دانید که شما طبخ خوبی دارید و دوست دارید آن را انجام دهید. بنابراین، شما ممکن است از خودتان بپرسید: «چگونه می توان این را یک استعداد نامید؟ این کار منظم من است و هر خانه دار مثل من این کار را انجام می دهد. “

استعداد به عنوان استعداد بزرگ، کوچک و عادی نباید وجود داشته باشد. استعداد استعداد است اگر کسی از شما سوال کند، چه استعدادی داری؟ استعدادت را با افتخار بگو: “من می توانم به خوبی فلان کار را انجام دهم”. اگر از استعداد خود قدردانی کنید، به شما یک جهت جدید برای تکامل می دهد. شما هرگز نمی دانید که کجا ممکن است استعدادتان را در زندگی بیابید.

با استعدادهای عادی و استقامت فوق العاده، همه چیز قابل دستیابی است.

منبع : کیمیای ذهن

دیدگاه‌ها (0)

  • لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
  • لازم است محتوای ارسالی منطبق برعرف و شئونات جامعه و با بیانی رسمی و عاری از لحن تند، تمسخر و توهین باشد.
  • از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.
  • نظرات کاربرانی که دارای نام کاربری (نام و نام خانوادگی در حساب کاربری) نامناسب هستند مورد تایید قرار نخواهد گرفت.
  • نتیجه بررسی نظرات (تایید یا رد) به ایمیل کاربران ارسال می‌شود. لذا جهت اطمینان از دریافت نتیجه بررسی نظرات، نیاز است کاربران آدرس ایمیل خود را در حساب کاربری تعریف کنند.

*
*

دیجی نرسینگ😉

بزرگترین و معتبرترین منبع آموزش پرستاری